Tým MUNI

Csaba Szaló


e‑mail:
Csaba Szaló vyučuje sociologii na Masarykově univerzitě v Brně. Vystudoval sociologii na Masarykově univerzitě a politickou teorii na Manchesterské univerzitě. Má trvalý zájem o sociální teorii a kulturní sociologii. V předchozích letech se věnoval městské paměti, transgeneračnímu přenosu traumatu a existenciální prostorovosti. Jeho nedávná práce se zaměřuje na fenomenologii ztělesněného porozumění. Vydal dvě knihy, jednu o teoriích nadnárodní migrace a jednu o kulturní paměti míst (obě v češtině). Jeho poslední článek s názvem „The existential spatiality of rebellion: Insubordination, counterconduct, and places“ vyšel v časopise Sociology Compass.

Kateřina Nedbálková


e‑mail:

Kateřina Nedbálková je docentkou sociologie na Masarykově univerzitě v Brně, kde vyučuje kurzy kvalitativní metodologie, etnografie, sociální nerovnosti, kriminality a sexuality. Je autorkou čtyř knih: Spoutaná Rozkoš: Sociální (re)produkce genderu a sexuality v ženské věznici (Praha: Slon 2006), Matky kuráže. Lesbické rodiny v pozdně moderní společnosti (Praha: Slon 2012), Tichá dřina: Dělnictví a třída v továrně Baťa (Display 2021) a Pracovat (Display 2021),

Patrick Laviolette


e‑mail:

Patrick Laviolette je antropolog, editor a učitel. Po výzkumu adrenalinových sportů, stopování a vnímání krajiny zapadá jeho výzkum do rubriky studií materiální kultury. Jeho práce v terénu probíhaly především ve Velké Británii, Beneluxu a střední Evropě.

Richard Randell


e‑mail:

Richard Randell získal bakalářský titul na Flinders University of South Australia a MS a PhD v oboru sociologie na University of Wisconsin–Madison. V současné době je výzkumným pracovníkem Masarykovy univerzity, členem Institutu pro pokročilá studia ve Vídni a vyučuje v kampusu Webster University v Ženevě. Mezi jeho výzkumné zájmy patří studia automobilismu, konceptualizace antropocénu, politická ontologie, imaginární představy modernity a sociologie modernity poloviny dvacátého století.

Ivana Rapoš Božič


e‑mail:

Je vědeckým pracovníkem Katedry sociologie Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity. Mezi její profesní zájmy patří témata migrace, občansky angažovaného umění a občanské společnosti. Ve své doktorandské práci se zabývala fenoménem občansky angažovaných festivalů, které reagují na rostoucí etnickou diverzitu středoevropských měst. Ve svém výzkumu se opírá o perspektivu kulturní a pragmatické sociologie a zajímá se o perspektivu sociálních aktérů. Kromě akademické činnosti působí jako nezávislá výzkumnice a konzultantka a spolupracuje s řadou nevládních organizací působících v oblasti menšinové problematiky, participativního plánování a kultivace veřejného prostoru.

Tomáš Paul


e‑mail:

Tomáš je výzkumný pracovník na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity. Vystudoval sociální antropologii a sociologii a v současné době studuje doktorát v oboru sociologie na stejné univerzitě. Jeho výzkum se od počátku zaměřoval na antropologické a etnografické zkoumání témat lidských tělesných prožitků. Publikoval o tom také v časopise Anthropology of Consciousness. Mimo akademickou sféru spolupracuje s neziskovou organizací Genderové informační centrum NORA na provádění auditů rovných příležitostí na českých univerzitách a dalších institucích a organizacích, kde prováděl obsahové analýzy, sbíral individuální a skupinové rozhovory a prováděl základní statistické analýzy dat ze zkoumaných institucí.

Katarína Azzamová


e‑mail:

Katarína Azzamová v současné době dokončuje magisterské studium psychologie a sociální antropologie na Masarykově univerzitě. Působí také v chatové psychologické poradně na IPčko.sk, kde absolvovala školení intervence v krizových a systémových metodách poradenství. Poslední 4 roky působí jako dobrovolník na několika psychiatrických odděleních v Brně, kde organizuje volnočasové aktivity pro pacienty. Ve své diplomové práci se zaměřuje na sociální antropologii medicíny a duševního zdraví, zkoumá psychiatrickou léčbu poruch příjmu potravy. Kromě témat o duševní zdraví se také obecně zajímá o současnou sociální teorii a metody kvalitativního výzkumu.

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info